jednodenní čočky

Jednodenní čočky

Již z názvu jednodenních kontaktních čoček je zřejmé, že jsou určeny pro jednorázové použití.

Argumentů pro používání jednodenních čoček je celá řada:

Jednodenní čočky nemusíte čistit

Používání jednodenních čoček je velmi pohodlné, zejména proto, že není třeba je čistit a uchovávat v roztocích na čočky. Když budete používat jednodenní čočky, ušetříte za nákup speciálních roztoků na čištění a odkládání čoček i za pouzdra na kontaktní čočky.

Jednodenní čočky jsou vhodné nejen pro sport

Jednodenní kontaktní čočky můžete nosit každý den, nebo při zvláštních příležitostech, kdy by Vám brýle překážely, jako je plavání v bazénu, tanec nebo jiný druh sportu. 

Jednodenní čočky jsou vhodné pro alergiky

Obzvláště vhodný je tento druh kontaktních čoček pro uživatele, kteří mají alergii na konzervační látky obsažené v roztocích na kontaktní čočky nebo často trpí na záněty očí. Vzhledem k tomu, že jednodenní čočky vyměníte každý den za nový sterilní pár, snížíte riziko alergické reakce nebo zánětu na minimum.

VÝHODY JEDNODENNÍCH KONTAKTNÍCH ČOČEK

Díky krátkému intervalu jejich nošení se jednodenní kontaktní čočky tolik nezanáší bílkovinami. Jednodenní kontaktní čočky se vyrábí z vysoce propustného hydrogelu, a tak jsou Vaše oči řádně okysličené a hydratované. Zároveň se eliminuje i riziko vzniku přecitlivělosti nebo alergie, které často vznikají v případě nošení čoček s delším časem nošení.