Rady a tipy pro jednodenní kontaktní čočky

Nosíte jednodenní kontaktní čočky nebo o nich teprve uvažujete? Zde najdete užitečné rady a tipy pro výběr a péči o jednodenní čočky.

Kontaktní čočky a jejich vliv na životní prostředí

kontaktni cocky a ekologie likvidace recyklaceNapadlo vás již někdy, co se vlastně stane s kontaktními čočkami po jejich zahození? Čočky jsou velmi tenké a jemné, až se může zdát, že se téměř rozpustí. Opak je ale pravdou. Jsou speciálně navrženy tak, aby odolaly drsnému prostředí. Biologicky nejsou vůbec snadno rozložitelné.

Číst dál...

Co je makulární degenerace?

Stará dáma očiMakulární degenerace je onemocnění, při kterém dochází ke ztrátě centrálního vidění a někdy až ke ztrátě zraku. Objevuje se především u seniorů.

Číst dál...

Ochrana zraku je důležitá

kontaktní čočky ženaCílem snad každého z nás je udržet si co nejdéle pevné zdraví. K tomu také patří ochrana našeho zraku, který je naším každodenním pomocníkem.

Číst dál...

Jednoduché a pohodlné nošení jednodenních čoček

oko kontaktní čočkyTaké patříte k uživatelům, kteří chtějí čas od času brýle vyměnit za pohodlné kontaktní čočky? Tak právě pro vás jsou ideální kontaktní čočky na jedno použití.

Číst dál...

Špatný spánek má vliv na zdraví vašich očí

suché oči

Málo kdo si uvědomuje, že pokud se špatně vyspí, tak krom ranní únavy trpí i jeho oči a to dlouhodobě. Špatný spánek je příčinou spousty chorob.

Číst dál...

Příležitostné nošení kontaktních čoček

Kontaktní čočky jsou moderní optickou kompenzační pomůckou, které se nasazují přímo na oční bulvu, konkrétně na rohovku. Slouží především ke korekci optických vad zraku, ke kterým patří dalekozrakost, krátkozrakost, presbyopie či astigmatismus.

Číst dál...

Kde nakoupit kvalitní jednodenní čočky nejlevněji?

kvalitni jednodenni cocky nejlevnejiChcete si pořídit jednodenní kontaktní čočky, ale všude se vám zdají příliš nákladné? Navštivte e-shopy, které nabízejí kontaktní čočky a poptejte právě ty svoje kontaktní čočky. Vždyť nemusíte nakupovat jen v kamenných obchodech.

Číst dál...

Střídání kontaktních čoček a brýlí

brýleZajímá vás, zda je správné střídat kontaktní čočky a brýle? Byli jste při vyzvednutí brýlí nebo čoček překvapeni, když jste měli odlišné hodnoty na brýlích a čočkách? Je to správně?

Číst dál...

Kontaktní čočky a alergická rýma

slabozrakost

I přesto, že je hlavní sezóna alergií dávno za námi, mnozí z nás stále řeší příznaky alergií. Proto mnoho lidí řeší, zda v období alergických projevů vašeho těla nosit kontaktní čočky, nebo se spíše uchýlit k nošení brýlí do doby, než alergie přejde.

Číst dál...

Pseudostrabismus - široký kořen nosu

Pseudosrabismus je takzvané nepravé šilhání. Nejčastěji se toto pozoruje u malých dětí, kdy je rodiče vedou k lékaři s tím, že jejich dítě šilhá. Lékař zpravidla dítě vyšetří a určí diagnózu, zda se jedná o pseudostrabismus.

Číst dál...

Pocit suchých očí - i vy můžete nosit kontaktní čočky

Máte často pocit, že vaše oči jsou suché, podrážděné a máte pocit, jako byste měli v oku něco cizího? Nejpravděpodobněji trpíte syndromem suchého oka. Oči vás také mohou svědit, více slzí a jsou zarudlé a citlivé na světlo.

Číst dál...